Elevii Dodon Vladislav și Aghenie Cristian, din clasa a XII-a, sunt campionii noștri la polo pe apă.

Ne-au vorbit cu entuziasm despre pasiunea lor, tinerii practicând acest sport de 10 ani! Ei apreciază polo pe apă și pentru faptul că este un sport de echipă, mai dinamic decât înotul. „Polo pe apă înseamnă nu doar sănătate, disciplină, cooperare, rezistență și distincție, dar  prezintă și ocazii unice pentru socializare. E o senzație deosebită pe care o trăiești atunci când înoți, când construiești strategii, când funcționează codul de semne și când tabelul de marcaj indică victoria echipei tale în nenumărate competiții naționale și internaționale.”
Ne mândrim cu elevii noștri, campioni la polo pe apă, candidați la maestru în sport și participanți ai campionatului european!