Pe 12 decembrie 2020, Asociația Obștească ICAR a desfășurat cea de a XXVII-a ediție a concursului de matematică ,,Turnamentele de Crăciun”.

Îi felicităm cordial pe elevii Liceului de Creativitate și Inventică „Prometeu-Protalent”, care, ghidați de profesori cu vocație, au obținut rezultate deosebite!    

  1. Bujor Laurențiu, locul I, clasa II-a „G”, învățătoare Talmațchi Ilona
  2. Mereacre Magdalena, locul I, clasa a II-a „G”, învățătoare Talmațchi Ilona
  3. Bugăescu Darius, locul I, clasa a IV-a „A”, învățătoare Veste Natalia
  4. Nani Iuliana, locul II, clasa a II-a „B”, învățătoare Vicol Nelea
  5. Munteanu Dragoș, locul II, clasa a II-a „ A”, învățătoare Costin Elena
  6. Spînu Maxim, locul II, clasa a III-a „A”, învățătoare Graur Lidia
  7. Grigoroi Bogdan, locul II, clasa a III-a „A”, învățătoare Graur Lidia
  8. Efros-Ploșnița Mădălina, locul II, clasa a IV-a „C”, învățătoare Scripnic Iulia
  9. Scurtu Nichita, locul II, clasa a IV-a „B”, învățătoare Dorina Andrei
  10. Iachimov Laura, locul II, clasa a V-a „C”, profesor Iarmenco Maria
  11. Rotari Cătălina, locul II, clasa a V-a „B”, profesor Popovici – Bujor Violeta
  12. Leșco Sebastian, locul II, clasa a VIII-a, profesor Popovici – Bujor Violeta
  13. Glavațchi Daria, locul III, clasa a II-a „D”, învățătoare Perjuc Liliana
  14. Șchendra Vlad, locul III, clasa a II-a „D”, învățătoare Perjuc Liliana
  15. Rimleanschi Nicolae, locul III, clasa a III-a „A”, învățătoare Graur Lidia
  16. Rusnaciuc Anisia, locul III, clasa a IV-a „B”, învățătoare Andrei Dorina
  17. Popescu Maria, locul III, clasa a IV-a „ A”, învățătore Veste Natalia
  18. Ababii Teodor, locul III, clasa a IV-a „B”, învățătoare Andrei Dorina
  19. Vânagă Sebastian, locul III, clasa a IV-a „B”, învățătoare Andrei Dorina
  20. Untilă Robert, locul III, clasa a IV-a „A”, învățătoare Veste Natalia
  21. Mereacre Ion, locul III, clasa a IV-a „E”, învățătoare Stratulat Galina
  22. Danu Paulina,locul II,clasa a V-,,B”, profesor Bujor- Popovici Violeta
  23. Cazacu Raluca-Cristina, locul III, clasa a V-a, profesor Bujor- Popovici Violeta
  24. Glavațchi Gheorghe, locul III, clasa a V-a „A”, profesor Bujor- Popovici Violeta
  25. Ciornei Marionela, locul III, clasa a IX-a, profesor Bujor – Popovici Violeta
  26. Țurcan Nicolae, locul III, clasa a IX-a, profesor Bujor – Popovici Violeta
  27. Suruceanu Cosmin, mențiune, clasa a II-a „G”, învățătoare Talmațchi Ilona
  28. Vizir Ștefan, mențiune, clasa a II-a „B”, învățătoare Vicol Nelea
  29. Ursu Răzvan, mențiune, clasa a II-a „E”, învățătoare Adespea Liuba
  30. Potârniche Lavinia, mențiune, clasa a III-a „D”, învățătoare Dodiță Aurelia
  31. Ghedrovici Nicoleta, mențiune, clasa a III-a „C”, învățătoare Pahomea – Gogolev Snejana
  32. Bzovîi Eva, mențiune, clasa a V-a „A”, profesor Bujor – Popovici Violeta
  33. Sărătură Lucian, mențiune, clasa a V-a „A”, profesor Bujor – Popovici Violeta
  34. Arghir Madalina, mențiune, clasa a V-a „A”, profesor Bujor – Popovici Violeta
  35. Pană Maria- Eliza, mențiune, clasa a V-a „B” , profesor Bujor – Popovici Violeta
  36. Popescu Mihail, mențiune, clasa a VI-a, profesor Iarmenco Maria