Rezultatele concursului „Foaie matematică. În memoria lui Vasile Suceveanu”,  ediția a VII-a, desfășurat pe 21 mai 2021, au confirmat din plin inteligența, perseverența, curajul, pasiunea  pentru matematică a elevilor de la Liceul de Creativitate și Inventică „Prometeu-Protalent”! Ghidați de pedagogii mentori, susținuți și încurajați de către părinți, elevii noștri au demonstrat rezultate remarcabile, obținând la această competiție  27 de premii!

CLASA I

Costenciuc Bogdan, clasa I „E”, învățătoare Groza Aurica, Locul al II-lea;

Gribincea Luca, clasa I „D”, învățătoare Țăranu Liliana, Locul al  III-lea;

CLASA a II-a

Nani Iuliana, clasa a II-a „B”,învățătoare Vicol Nelea, Locul I;

Vizir Ștefan, clasa a II-a „B”, învățătoare Vicol Nelea, Locul I;

 Găină Marius, clasa a II-a „B”, învățătoare Vicol Nelea, Locul al II-lea;

Glavațchi Daria, clasa a II-a „D”, învățătoare Perjuc Liliana, Locul al II-lea;

Bujor Laurențiu, clasa a II-a „G”, învățătoare Talmațchi Ilona, Locul al III-lea;

Munteanu Dragoș, clasa a II-a „A”, învățătoare Costin Elena, Locul al III-lea;

Alexandriuc Mădălina, clasa a II-a „A”, învățătoare Costin Elena, Mențiune;

Smerea Liubovi, clasa a II-a „E”, învățătoare Adespea Liuba, Mențiune;

CLASA a III-A

Grigoroi Bogdan, clasa a III-a „A”, învățătoare Graur Lidia, Locul al III-lea;

Ghedrovici Nicoleta, clasa a III-a „C”, învățătoare Gogolev-Pahomea Snejana , Locul al III-lea;

Potîrniche Lavinia Ștefania, clasa a III-a „D”, învățătoare Dodiță Aurelia , Mențiune;

CLASA a IV-a

Ababii Teodor, clasa a IV-a „B”, învățătoare Andrei Dorina, Locul I;

Popescu Maria, clasa a IV-a „A”, învățătoare Veste Natalia, Locul al II-lea;

Untilă Robert, clasa a IV-a „A”, învățătoare Veste Natalia, Locul al II-lea;

Rusnaciuc Anisia, clasa a IV-a „B”, învățătoare Andrei Dorina, Locul al II-lea;

Scurtu Nichita, clasa a IV-a „B”, învățătoare Andrei Dorina, Locul al III-lea;

Efros-Ploșnița Mădălina, clasa a IV-a „C”, învățătoare Scripnic Iulia, Mențiune;

Efros Lorena, clasa a IV-a „C”, învățătoare Scripnic Iulia, Mențiune;

CLASA V-a

Danu Paulina, clasa a V-a „B”, profesor Popovici-Bujor Violeta, Locul I;

Iachimov Laura, clasa a V-a „C”, profesor Iarmenco Maria, Locul I;

Glavațchi Gheorghe, clasa a V-a „A”, profesor Popovici-Bujor Violeta, Locul al III-lea;

Sărătură Lucian, clasa a V-a „A”, profesor Popovici-Bujor Violeta, Locul al III-lea;

Rotari Cătălina, clasa a V-a „B”, profesor Popovici-Bujor Violeta, Mențiune;

Bzovîi Eva, clasa a V-a „A”, profesor Popovici-Bujor Violeta, Mențiune;

CLASA VI-a

Popescu Mihail, clasa a VI-a, profesor Iarmenco Maria, Mențiune;

Aducem mulțumiri organizatorilor concursului, care, și în timp de pandemie, reușesc să ne ancoreze în albia normalității. Ne exprimăm recunoștința și aprecierea față de cadrele didactice care îi motivează în permanență pe elevi spre noi performanțe.

Felicitări, dragi părinți ! Venim cu sentimentul gratitudinii pentru colaborarea fructuoasă!

    Felicitări, dragi elevi! Să pășiți cu încredere și entuziasm spre noi victorii!