Pe data de 5-6 Iunie, în România,  a avut loc etapa a doua  a Campionatului național la Karting sportiv, pe circuitul SKAT KART, Târgul Secuiesc.

Îl felicităm călduros pe Teodor Popovici, elevul Liceului de Creativitate și Inventică „Prometeu-Protalent”, ale cărui perseverență, curaj, ambiție, talent l-au clasat pe locul I la acest concurs de mare prestigiu!

Vă invităm să-l cunoașteți pe campionul nostru.

„Mă numesc Teodor Popovici, am 7 ani și sunt elev in clasa a II-a „A” la Liceul de Creativitate și Inventică „Prometeu Protalent”.
Datorită tatălui meu am dezvoltat pasiunea pentru kartingul sportiv, activitate pe care o practic de la 5 ani.
Sunt campion național al Republicii Moldova la categoria bambino, pentru doi ani la rând, titlu cu care mă mândresc foarte tare.
  Anul acesta am participat la Campionatul național al României la karting sportiv, unde, în prima etapă, la București, am luat locul al II-lea, iar în a doua etapa – la Târgul Secuiesc am luat locul 1.
Mai am planificate multe curse pentru sezonul acesta, așa că va rog să- mi urați succes”
Dragă Teodor, îți ținem pumnii pentru toate concursurile! Mult succes!