O nouă ediție, cu noi bucurii

„Învățăturile voastre din vacanță, dragi copii, ne-au bucurat ori ne-au întristat; ne-au pus pe gânduri; și, mai ales, ne-au făcut să ne întrebăm ce am putea să învățăm noi, adulții, din experiențele pe care ni le-ați împărtășit.
Vă mulțumim pentru că ați avut curajul și generozitatea să vorbiți despre ele.
(Ioana Revnic și echipa SOPS)

Cea de a XIV-a ediție a concursului „Spune -mi o poveste pentru suflet”, cu tema : „Învățături din vacanță”, și-a desemnat câștigătorii lunii septembrie, printre care sunt și doi elevi ai Liceului de Creativitate și Inventică „Prometeu-Protalent”.
   Îi felicităm din toată inima pe Alexandru Malai, clasa a IV-a „B”, deținătorul Locului I la secțiunea Literatură, categoria  7-9 ani, învățătoare Eugenia Mariniuc, și pe Bogdan Mereacre, clasa a II-a „C”, mențiune specială la secțiunea Fotogragie, categoria 7 – 9 ani, învățătoare Tatiana Bîlici.
    Aducem mulțumiri părinților, pentru frumoasa colaborare familie−școală, precum și doamnelor învățătoare, care le cultivă copiilor zi de zi dragostea pentru limba română, pentru  carte, pentru neam și Țară!

Sursa: