Mult stimați profesori,

            Cu această deosebită ocazie, Ziua Profesorului, Vă aducem sincere felicitări și Vă exprimăm profunda recunoștință pentru tot ceea ce faceți pentru a ne ghida destinul, pentru a ne ajuta să ne identificăm drept oameni educați, cu spirit, demnitate și valoare. Generație cu generație, an de an, demonstrați excepțional de frumos o enormă capacitate de muncă, dăruire totală și spirit cutezător în realizarea celei mai cruciale sarcini – de a crea personalități, de a ajuta elevul să se formeze ca individualitate. Dumneavoastră ne învățați că succesul stă în voința de a învinge, că nimic nu este imposibil pentru cel care încearcă.

                        La mulți ani, iubiți dascăli!

 

                                                                                                          Cu profund respect,

                                                                                                                      clasa a XII-a