FELICITĂRI Anastasiei Pereteatcu, eleva Liceului de Creativitate și Inventică „Prometeu-Protalent” din clasa a VIII-a „B”, pentru performanțele deosebite obținute în cadrul Festivalului Internațional de Dansuri Sportive Moldova 2021, desfășurat în perioada 16-17 octombrie!

          Talentata pereche – Anastasia Pereteatcu și Alexandru Vizitiu – a avut o evoluție fascinantă, obținând la cea de a 10 ediție a concursului tocmai cinci medalii: Locul I – Juniors 1 D, latino; Locul II – Juniors 1 C, latino; Locul II –Juniors 1 Open, latino; Locul II – Juniors 1 C, standart; Locul III – Juniors 1 D, standart; Locul IV – Juniors 1 Open, standart!

           Dragă Anastasia, ești o tânără deosebită și o dansatoare extraordinară!

Îți dorim șă cucerești, în pas de dans, lumea întreagă ! Trăiește-ți visul !

Sursă fotografii: facebook Janna Vizitiu