Juriul celei de a XV-a ediții a concursului „Spune-mi o poveste pentru suflet” a anunțat învingătorii!

Le felicităm din toată inima pe elevele Liceului de Creativitate și Inventică „Prometeu-Protalent” ale căror creații au fost desemnate cîștigătoare dintre aproape 300 de lucrări prezentate la concurs.

Secțiunea LITERATURĂ

   Lorelia Gribincea, clasa a VIII-a, profesoară Melnic Tatiana – MARELE PREMIU;

   Munteanu Smaranda, clasa a IV-a „D”, învățătoare Dodiță Aurelia – LOCUL I;

   Cojocaru Dan, clasa a IV-a „B”, învățătoare Mariniuc Eugenia  – LOCUL al I-lea;

Secțiunea CREAȚIE VIDEO

  Ungureanu Francesca, clasa a II-a „C”, învățătoare Bîlici Tatiana, LOCUL I.

Pentru luna octombrie, când se celebrează Ziua Mondială a Educației, organizatorii concursului au propus tema, „Recunoștință profesorului meu”, oferindu-le participanților ocazia de a-și exprima gratitudinea față de  cei care îi ajută să descopere universul, să se dezvolte armonios, să manifeste atitudini și comportamente valoroase, Învățătorul.