Pe data de 9 noiembrie, Liceul de Creativitate și Inventică ,,Prometeu-Protalent” a organizat „Toamna de aur”, serbarea tradițională nespus  de dragă copiilor,  omagiere a celui mai colorat și darnic anotimp.

Concursul dovlecilor sculptați și al ikebanilor a confirmat încă o dată dibăcia și originalitatea elevilor ; bucuria creației și a vieții s-a resimțit prin cel mai mic detaliu al compozițiilor, delectand sufletul privitorilor dornici de  puțină magie !

Membrii juriului – Zinaida Vîrlan, director adjunct pentru educație, profesori și reprezentanți ai Consiliului elevilor, care au avut o misiune foarte dificilă, îi felicită pe toți participanții care au creat spiritul sărbătorii !

Preminații concursului :

      Locul I

  Hîncu Gabrie, clasa a II-a „A”; Levco Mădălina, clasa a II-a „A”;

Borș Paola Francesca, clasa a V-a „A”; Hovhannisyan Sofia, clasa a II-a „E”;

  Colectivul clasei a VII-a „A”;  Oprea  Codrin, clasa a VI-a „C”;

      Locul al II-lea

Colectivul clasei a V-a „C”; Vieri Beatrice, clasa a V-a „A” ;

Coșulean Anna, clasa a VI-a „A”; Vacaric Artiom, clasa a II-a „A”;

Mînzat Robert, clasa a III-a „D”

               Locul al III-lea

Colectivul clasei a IX-a; Donea Iasmina, clasa a II-a „A”;

Iasîbaș Miroslava, clasa a II-a „A”; Cebotariov Alina, clasa a II-a „A”

Popovici Sofia, clasa a II-a „A” ; Bogheanu Teodot, clasa a II-a „A”