Felicitări citiorilor avizați de la Liceul de Creativitate și Inventică

 „Prometeu – Protalent”,  premianți ai Lecturiadei publice pentru seniori și juniori, ediția a XX-a !

       Echipa „Cavalerii CĂRȚILOR” – Locul al II-lea

        căpitanul echipei   Popa Cristina (clasa a VI-a „A”),

Sărătură Lucian, Iațco Melisa, Glavațchi Gheorghe, Arghir Mădălina, Crigan Alexandrina (clasa a VI-a „A”), Bulat Maria, Cazacu Raluca, Rotari Cătălina, Goncearov Valeria, Ududovici Laurențiu (clasa a VI-a „B”), Munteanu Ilinca, Don Camelia, Coșulean Anna, Iova Bianca, Suruceanu Călin -Mihai, Oprea Codrin, Țanga Diana (clasa a VI-a „C”), profesori îndrumători Danilov Dina, Croitoru Nelea;

     Echipa „EXCELSIOR”  –  Locul al II-lea

     căpitanul echipei   Mahu Andreea (clasa a XII-a),

Ciornei Marionela, Chiriac Cristian, Dogot Vladislav, Postică Mădălina, Țurcanu Nicolae,      Zastînceanu Mihai (clasaa X-a „B”), Magola Andreea, Petrov Cătălina (clasa a XI-a), profesori îndrumători Lungu Angela, Danilov Dina, Croitoru Nelea;

    Echipa „PROTALENT” –  Locul al III-lea

    căpitanul echipei  Untilă Robert (clasa a V-a „B”),

Albu Vlad, Mereacre Ionuț, Tudos Gabriela (clasa a V-a „B”), Miron Rareș, Butucel Vitalia, Munteanu Daria, Ungureanu Daniela, Șișianu Laura (clasa a V-a „C”), Braga Alexandra, Medvițchi Răzvan, Rusnaciuc Anisia, Drănicer Dumitrița (clasa a V-a „A”), profesori îndrumători Croitoru Nelea, Lungu Angela, Rusica Natalia.

Aducem mulțumiri DGETS și Liceului „Da Vinci”, pentru excelenta organizare și desfășurare a concursului transdisciplinar prin care redescoperim bucuria lecturii, consolidăm spiritul de echipă și trăim fascinația recreării operei literare.